piątek, 8 lipca 2016

Darsena

Darsena jest jednym z moich ulubionych miejsc w Mediolanie. Ci, którzy je znają, mogą się dziwić - przecież to tylko zwykły zbiornik wodny, nic specjalnego. Przez kilka lat mieszkałam w Warszawie i żałuję, że nigdy nie doceniałam tego, jak dobrze jest żyć w mieście położonym nad rzeką. Jak dobrze jest móc odpocząć od zgiełku miasta, odnajdując choć trochę natury w jego granicach. I choć Darsena to sztuczny akwen, lubię wybrać się tam na niedzielny spacer lub napić się drinka w letni wieczór.


Darsena to niewielki port, którego budowę rozpoczęto już w 1603 roku. Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądała w poprzednim stuleciu, zapraszam do odwiedzenia strony Navigli24. W związku z odbywającymi się w Mediolanie w roku 2015 targami EXPO, dokonano rewitalizacji portu i od tej pory jest to jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców miasta.


Kilka miesięcy temu przy porcie powstał nowy lokal - Vista Darsena, gdzie można napić się kawy, wina czy zjeść pyszne lody.Nad Darseną bardzo często odbywają się najróżniejsze eventy - od pokazów sportów wodnych, przez (nie do końca udaną) noc lampionów, aż po Christmas Village - świąteczną wioskę z chatką Świętego Mikołaja, lodowiskiem i bożonarodzeniowymi targami (Ah, jak miło wrócić do grudniowych zdjęć, kiedy za oknem upały).Quembec

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Quembec - lifestyle po włosku , Blogger