poniedziałek, 15 maja 2017

Desenzano del Garda

Lombardia chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Nad jeziorem Garda byłam już kilka razy, ale zawsze robi na mnie ogromne wrażenie. W ten weekend wybraliśmy się na wycieczkę do Desenzano del Garda. Początkowo planowaliśmy wyjazd do Sirmione, miasteczka położonego na półwyspie na jeziorze Garda, jednak przeczytaliśmy w przewodniku, że Desenzano ma "bardziej włoski klimat". Trafiliśmy w dziesiątkę. Miasteczko jest przepiękne! Na wzgórzu znajduje się zamek, Castello di Desenzano, z którego roztacza się imponujący widok. Po pysznym obiedzie w lokalnej restauracji, zeszliśmy w dół miasteczka, gdzie znajduje się między innymi barokowa katedra Chiesa di Santa Maria Maddalena.


Spacerując wzdłuż wybrzeża dotarliśmy do portu. Tam Daisy próbowała nawiązać znajomość z miejscowym łabędziem :). Trafiliśmy na piękną pogodę. W taki dzień nie może oczywiście zabraknąć gelato.

Może ktoś z Was był nad jeziorem Garda i podzieli się wrażeniami? :)

Zapraszam do polubienia strony na facebooku. 

2 komentarze:

  1. Świetne zdjęcia i do tego bardzo apetyczne Waszych lunchy :)
    Nigdy w Lombardii nie byłam, wg mapy powinna być górzysta, a na Twoich zdjęciach mam wrażenie, że byłaś nad morzem. Piękne miejsce :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Quembec - lifestyle po włosku , Blogger