piątek, 6 października 2017

Orta San Giulio, jedno z najpiękniejszych włoskich miasteczek

Jeśli planujecie podróż do Mediolanu, to mam dla Was prawdziwą perełkę. Zaledwie 90 km od stolicy Lombardii znajduje się bowiem jezioro Orta, a nad nim magiczne miasteczko Orta San Giulio. W zeszłym tygodniu odwiedziła mnie rodzina i postanowiliśmy wybrać się na jednodniową wycieczkę. Byliśmy już nad Lago di Como, Garda i Maggiore, więc nadszedł czas na coś nowego. 


Orta San Giulio leży w Piemoncie, a z Mediolanu można się tam dostać pociągiem z przesiadką w Novarze (około 2 h). Czeka nas więc nieco dłuższa podróż niż nad jezioro Como, ale zapewniam Was - warto! Jesień to chyba najlepsza pora roku na zwiedzanie północnych Włoch. Nadal jest ciepło i nawet jeśli trafi się pochmurny dzień, to tylko nadaje miasteczkom wyjątkowego klimatu. Tak też było w Orta San Giulio. Lekka mgła, cisza, mało turystów i piękne widoki.
Najbardziej charakterystycznym punktem jeziora jest niewielka wyspa San Giulio, na której znajduje się opactwo benedyktynek. Na wyspę dopłyniemy w 5 minut, a bilet kosztuje kilka euro. Kolejnym punktem obowiązkowym jest Sacro Monte, czyli Święta Góra. Możemy tam podziwiać 20 kapliczek poświęconych Franciszkowi z Asyżu. Rzeźby w kapliczkach robią ogromne wrażenie (z serii: piękne, ale trochę creepy ;)). Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z jednego z najpiękniejszych włoskich miasteczek. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Quembec - lifestyle po włosku , Blogger