czwartek, 26 października 2017

Życie na emigracji - skąd brać książki w języku polskim?

Kto śledzi mojego bloga, ten wie, że od kilku lat mieszkam we Włoszech. Życie na emigracji ma swoje plusy i minusy i chociaż kocham Włochy całym sercem, to mogłabym zrobić długą listę małych rzeczy za którymi tęsknię. Nie bez powodu użyłam słowa małych, bo to, że brakuje mi rodziny i znajomych jest oczywiste. Chodzi o takie rytuały, jak np. kupowanie w kiosku czasopism po polsku, buszowanie po księgarniach w poszukiwaniu nowości czy możliwość wypożyczenia książek z biblioteki. Jak już na pewno się domyśliliście, uwielbiam czytać. Całe szczęście odkryłam kilka sposobów na to, żeby i na emigracji nie zabrakło mi lektur. Dzisiejszy post przygotowałam z myślą o innych Polakach, którzy tak jak ja mieszkają we Włoszech i poszukują książek w języku polskim. Amazona zna każdy. Mało kto jednak wie, że na włoskiej stronie można znaleźć bardzo dużo książek w języku polskim. Ceny są podobne do tych w polskich księgarniach, a na przesyłkę czeka się maksymalnie kilka dni. Posiadając konto Prime nie płaci się za koszty wysyłki (podobnie przy zakupach powyżej 29 euro). Nie dotyczy to jednak wszystkich książek, a tych z oznaczeniem Prime i takich też polecam szukać, bo mają najlepsze ceny. Jak znaleźć polskie książki na Amazonie? Najłatwiej po prostu wpisać w wyszukiwarce tytuł, który nas interesuje i sprawdzić dostępność oraz cenę. Po lewej stronie można wybrać opcję : prime i darmowa wysyłka przez Amazona. Na stronie jest też katalog Libri in altre lingue, jednak nie zawiera wszystkich pozycji.
Jeśli lubicie czytać ebooki to Legimi sprawdzi się idealnie. To strona, na której można nie tylko kupić pojedyncze książki elektroniczne (bo takich jest pełno), ale także wykupić abonament i mieć dostęp do tylu pozycji, ile nam się zamarzy. Ja czytam rocznie ponad 50 książek, więc wykupiłam abonament "ebooki bez limitu" i dzięki temu zaoszczędziłam mnóstwo pieniędzy. Za abonament płaciłam 39 zł na miesiąc i mogłam pobierać nieograniczoną ilość zarówno ebooków, jak i audiobooków. Są też tańsze abonamenty, np. za 7 zł można czytać 150 stron miesięcznie. Do wyboru są dwa rodzaje abonamentu - z umową na 12 miesięcy albo bez - wtedy rezygnujemy kiedy chcemy. Oczywiście druga opcja jest nieco droższa. Przez 7 dni można wypróbować Legimi za darmo, jednak jeśli nie będziecie zainteresowani abonamentem, trzeba z niego zrezygnować przed upływem tych dni, inaczej pieniądze będą pobrane z karty automatycznie. Polecam tę stronę z całego serca. Ja chwilowo zrobiłam sobię przerwę, bo mam w domu do przeczytania cały stos książek papierowych, ale jestem pewna, że jeszcze się z Legimi spotkamy :).

3. Polskie księgarnie internetowe - zagraniczna wysyłka

O ile z Amazona i Legimi korzystałam i będę korzystać, tak trzeciej opcji jeszcze nie testowałam. Zdaję sobie sprawę, że jest wielu ludzi, którzy nie lubią ebooków, a na Amazonie nie znajdziemy każdej pozycji. W takim przypadku możemy zamówić do Włoch książki z polskich księgarni. Nie wszystkie mają możliwość zagranicznej wysyłki, jednak kilka udało mi się znaleźć: 

www.taniaksiazka.pl - wysyłka od 18,70 zł

helion.pl - wysyłka od 20 zł

www.gandalf.com.pl - wysyłka od 20 złOczywiście poza wymienionymi opcjami sama bardzo często przywożę książki z Polski. Jak kiedyś postanowię wrócić do ojczyzny, to będę musiała pewnie wynająć ciężarówkę :). Mam nadzieję, że artykuł komuś z Was się przydał. Miłego czytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Quembec - lifestyle po włosku , Blogger