piątek, 10 listopada 2017

Listopadowe polecajki z Italią w tle

Co byście powiedzieli na nową serię wpisów z Italią w tle? Nie to, żeby na moim blogu mało było Włoch, ale postanowiłam wprowadzić raz na jakiś czas małą odskocznię od kuchni i podróży i podzielić się z Wami włoskimi odkryciami. Filmy, książki, blogi, strony, a wszystko włoskie albo o Włoszech. No to zaczynamy!


Film

Perfetti Sconosciuti - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

O tym włoskim filmie było dość głośno także w Polsce, więc część z Was pewnie go już zna. Tym, którzy nie widzieli, polecam natomiast z całego serca. Eva (Kasia Smutniak) i jej mąż Rocco zapraszają na kolację wspólnych znajomych. Eva proponuje gościom wyjęcie telefonów na stół i upublicznienie wszystkich przychodzących połączeń i wiadomości. Część z Was będzie się śmiać, część płakać, jeszcze inni śmiać się i płakać jednocześnie, ale gwarantuję - nie przejdziecie wobec tego filmu obojętnie. Kalejdoskop Renaty, dziękuję za polecenie. :)

Książka

Mamma mia. Włochy dla dociekliwych

Książka skierowana jest w zasadzie do dzieci, ale to też fajna lektura na jeden wieczór dla dorosłych, którzy lubią ciekawostki. Co ma wspólnego krojona wołowina z włoskim malarzem, skąd wzięła się nazwa nutella i komu możemy podziękować za przepyszną pizzę margheritę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w tej ilustrowanej książce, pierwszej z serii "Świat dla dociekliwych". Tym razem za polecenie dziękuję Pod słońcem Italii


Serial

Love bugs

Kto z Was lubi Kasię i Tomka? Jeśli tak jak ja należycie do fanów, to mam dla Was dobrą wiadomość. Włosi też mają swoją Kasię i Tomka, a dokładniej Michelle i Fabio. Jeśli tylko znacie włoski, to koniecznie zobaczcie. Serial na pewno poprawi Wam humor w te długie jesienne wieczory. 

Blog

Gucki

O polskich blogerkach piszących o Włoszech napiszę oddzielny post. W tej serii będę Wam natomiast polecać blogi po włosku. To fajny sposób na podszkolenie języka i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzisiejsza propozycja - gucki.it to blog lifestylowy - podróże,  design, kuchnia, DIY i wiele, wiele więcej. Jeśli nie znacie włoskiego, to można wybrać też angielską wersję językową.Muzyka

Sally- wyk. Rita Bellanza

Włoskiego X-factora śledzę od 3 lat. Lubię programy muzyczne i lubiłabym je jeszcze bardziej, gdyby opierały się jedynie na śpiewaniu, a nie na robieniu konkursu, kto miał w życiu gorzej. Na dzisiejszy wieczór proponuję Wam więc piosenkę jednej z tegorocznych uczestniczek. Włoski klasyk, genialny głos, koniecznie posłuchajcie. 


Wszystkich miłośników włoskiego stylu życia zapraszam na grupę facebookową: LIFESTYLE PO WŁOSKU


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Quembec - lifestyle po włosku , Blogger