poniedziałek, 5 marca 2018

Varenna - miasteczko nad jeziorem Como

Dzisiaj chciałabym Was zabrać w fotopodróż po Varennie, pięknym miasteczku położonym nad jeziorem Como. Z Mediolanu dojedziemy tam w godzinę, jeśli więc udało Wam się upolować tanie bilety do Bergamo, to polecam przy okazji wybrać się na kilka godzin właśnie do Varenny.
Co warto zobaczyć w tym miasteczku? Punktem obowiązkowym jest spacer wzdłuż wybrzeża (passeggiata degli innamorati). Dotarcie do jeziora z dworca zajmuje kilka minut, wystarczy zejść drogą Via per Esino. Już samo połączenie gór i jeziora robi ogromne wrażenie, a dzięki kolorowym domkom na wybrzeżu efekt jest po prostu magiczny. Sam port przypomina mi zresztą ten w Portofino.
Kto ma ochotę, może się wybrać w rejs po jeziorze. Z Varenny można dopłynąć np. do Lecco, kolejnego pięknego miasteczka i stamtąd wrócić do Mediolanu.
Do głównych atrakcji turystycznych należy też villa Monastero, kościół San Giorgio oraz zamek - Castello di Vezio. Dotarcie do niego zajmuje jednak godzinę, a że wybrałyśmy się do Varenny późnym popołudniem, to na zamek nie starczyło nam czasu. Całe szczęście zdążyłyśmy się nacieszyć pięknym jeziorem, uroczym miasteczkiem, włoskim klimatem i cudowną pogodą. Oczywiście znalazłyśmy też chwilę na gelato! :) Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Bilet na pociąg z Mediolanu do Varenny kosztuje 6,7€.


Marzy Wam się podróż do Włoch? A może już byliście i zakochaliście się w tym kraju?Zapraszam do naszej facebookowej grupy: WŁOCHY - KUCHNIA, KULTURA, PODRÓŻE, INSPIRACJE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Quembec - lifestyle po włosku , Blogger